EUROPROMAX - Odvápňovacie čerpadlo

504,00€
Bez DPH: 420,00€
Dostupnosť: Skladom
Výrobca: Euroacque
Kód produktu: EUROPR2T
Počet zobrazení: 1219
Množstvo:     

Zariadenie na odstraňovanie vápenatých nánosov v kotloch, výmenníkoch tepla, bojleroch, prietokových ohrievačoch, vykurovacích a chladiacich okruhov

Technické informácie:

Objem nádrže 20litrov

Max. prev. tlak 2,0bar

Prietok 5400l/hod

Príkon 0,45kW

Rozmery 45x46x32cm

Postup pri odvápňovaní
UPOZORNENIE: Počas čistiaceho procesu nechajte zátku zásobníka vždy otvorenú.

1. Pripojte dve flexibilné hadice na vstup a výstup ošetrovaného systému , tak aby vznikol uzatvorený okruh

2. Naplňte zásobník vodou po značku MIN (minimum).

3. Zapnite čerpadlo stlačením prepínača (poloha I). Po spustení bude voda pretekať obidvomi prípojkami a po dosiahnutí prevádzkového tlaku bude jeden výstup prevažovať. Zanesenie ošetrovaného systému bude možné sledovať na základe objemu cirkulovanej resp. vracajúcej sa vody.

4. Pridajte približne pol litra čistiacej tekutiny do vody v zásobníku a skontrolujte cirkuláciu roztoku. Ak je prietok dostatočný, ďalšie doplnenie jedného litra čistiacej tekutiny zlepší čistiaci proces. V opačnom prípade nechajte cirkulovať a pomaly pôsobiť existujúci roztok, pretože by mohlo dôjsť k náhlemu uvoľnenie veľkých častíc usadením a upchatiu čerpadla alebo častí cirkulačné systému.

5. Počkajte na zlepšenie prietoku dovtedy, kým cirkulačný roztok bude mať na vstupe a výstupe rovnakú farbu a bude bez vzduchových bublín. V tomto stave je systém vyčistený a pre dokonalé vyčistenie prepnite ventil smeru prúdenia do opačnej polohy a nechajte čerpadlo pracovať 5-10 minút.

6. Po skončení čistiaceho procesu uvoľnite jednu z prípojok, aby čistiaca tekutina vytiekla ošetrovaného systému do zásobníka. Pri vysokej koncentrácii vápenatých usadenín na vykurovacom telese resp. v celom ošetrovanom systéme, môže dôjsť pri styku čistiacej kvapaliny s usadeninami k produkovaniu veľkého množstva peny spôsobujúcej turbulencie v čerpadle. To bráni čerpadlu nasávať čistiaci roztok. To môže viesť k mylnému názoru, že čerpadlo nefunguje správne alebo je poškodené. Aby ste sa vyhli tomuto problému, použite špeciálny protipenový produkt, ktorý sa dodáva v 1 litrových fľašiach postačujúcich na 10 dávok po 10ml. Jedna dávka sa nadávkuje priamo do zásobníka k čerpadlu, ak počas cirkulačného procesu čerpadlo javí známky problémov s nasávaním a množstvo peny dosahuje značku MAX (maximu) v zásobníku.

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie:    -            +

Opište kód z obrázku: