Dávkovacie čerpadlá

Dávkovacie čerpadlá

Zvýšený výskyt baktérií vo vode signalizuje, že je potrebná úprava vody. Voda obsahuje zvýšenú koncentráciu železa a mangánu alebo môže tiež súvisieť s priamym fekálnym znečistením. Úprava vody zabezpečí likvidáciu baktérií a zároveň dezinfekciu vody pomocou chlórovania vody  dávkovacím čerpadlom, ktoré vstrekuje malú dávku prípravku SAVO priamo do hlavného prívodu vody ešte pred tlakovou nádobou. Vzhľadom na skutočnosť, že objem vstrekovanej dávky chlóru je možné presne nastaviť, výsledný zápach je zanedbateľný. Prípadne je možná úprava vody aktívnym uhlím.

Dávkovacie čerpadlo je impulzné čerpadlo nasáva dezinfekčný roztok z nádoby a cez vysokotlakový spätný ventil v potrubí dávkuje dezinfekciu do pretekajúcej vody. Čerpadlo sa elektricky pripája na tlakový spínač, ktorý spína ponorné alebo povrchové čerpadlo. Miesto dávkovania je vhodné zvoliť na časti potrubia pred vstupom vody do tlakovej nádoby, aby rozptýlenie dezinfekčného roztoku bolo dostatočne homogénne. Čerpadlo má nastaviteľnú frekvenciu dávkovania, v závislosti od spôsobu jej nastavovania sú k dispozícii čerpadlá digitálne alebo nastaviteľné. Pri sofistikovanejších modeloch čerpadiel je možné nastaviť okrem frekvencie dávkovania aj výšku zdvihu, teda objem jednej dávky.

Pri vodovodnom systéme bez tlakovej nádoby, napr. pri použití frekvenčne riadeného čerpadla, sa používajú dávkovacie čerpadlá s impulzným vstupom. Čerpadlo sníma impulzy z impulzného vodomeru inštalovaného vo vodovodnom systéme a dávkuje dezinfekciu po nasnímaní nastaveného počtu impulzov. Pri malých vodovodných systémoch v rodinných domoch sa spravidla používajú impulzné vodomery, ktoré vysielajú jeden impulz na každý pretečený liter vody. Pri väčších prietokoch, napr. v bytových domoch, administratívnych alebo priemyselných objektoch sa používajú vodomery napr. 10l/impulz, 100l/impulz alebo dokonca 1000l/impulz.

V základnej výbave každého čerpadla je sací kôš, sacie a tlakové hadice, vysokotlakový spätný ventil do potrubia. Pri vyšších modeloch je súčasťou čerpadla aj neciachovaná alebo ciachovaná nádoba na dezinfekciu, snímač hladiny dezinfekčného roztoku, výstup na alarm a pod.

 

 

Ponuka pre inštalatérov, montážne a obchodné firmy

Inštalatérom, montážnym a údržbárenským firmám a obchodníkom ponúkame výhodné podmienky na spoluprácu.
Veľkoobchodné ceny už pri odbere 1ks filtra, chemickej alebo magnetickej úpravne. Informujte sa o podmienkach spolupráce. Určite nájdeme obojstranne výhodné možnosti spolupráce.

Zobrazenie: Zoznam Vedľa seba
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Dávkovacie čerpadlo
Mechanické nastaviteľné čerpadlo s max. objemom dávkovania 2l/h pri tlaku 10bar, určené pre spínanie..
 
265,00€
DÁVKOVACIE ČERPADLO
Čerpadlo DLX VFT/MBB je typová rada  membránových dávkovacích čerpadiel, ktoré sú vybavené vstu..
 
520,00€
Dávkovacie čerpadlo
Dávkovacie čerpadlo ETATRON (Taliansko)   Dávkovacie čerpadlo sa elektricky pripája na ro..
 
390,00€