Guľový ventil s pohonom a časovačom DN15

Kód: PGV-I40-CT-AC230 DN15-B
Neohodnotené
€126 €105 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Guľové ventily s motorickým pohonom sa používajú všade tam, kde je potrebné zvýšiť užívateľský komfort, zvýšiť spoľahlivosť uzatvárania armatúr, alebo automatizovať otváranie/zatváranie armatúr. Zariadenie pozostáva z pohonnej jednotky a guľového ventilu. Pohonnú jednotku resp. ventil je možné v prípade potreby ľahko demontovať a vymeniť.

Pohonná jednotka obsahuje malý elektromotor, celokovovú prevodovku a riadiacu elektroniku. Poctivá kovová konštrukcia pohyblivých častí zabezpečuje spoľahlivú prevádzku a dlhú životnosť, minimálne 100 tisíc pracovných cyklov. Napríklad pri frekvencii otvárania/zatvárania ventilu raz za hodinu sa 100 tisíc cyklov dosiahne po uplynutí viac ako 11 rokov. Ventily s označením C202 zabezpečia spoľahlivé automatické zatvorenie v okamihu výpadku napájania.

Hlavnou výhodou guľových ventilov oproti solenoidovým ventilom sú vyššia spoľahlivosť a tesnosť, neporovnateľne širšie uplatnenie, nižšie prevádzkové náklady, nižšie tlakové straty, žiadne tlakové rázy, spoľahlivé fungovanie aj pri nulovom diferenčnom tlaku. Vďaka vlastnostiam guľových ventilov s pohonom ako je vysoké krytie IP65-67, flexibilita napájania 9-24V ACDC, 230V, vysoká odolnosť voči nečistotám a schopnosť spoľahlivo uzatvárať armatúry pri veľkom, ale aj pri nulovom diferenčnom tlaku majú guľové ventily s pohonom skutočne veľké aplikačné možnosti, ako napríklad automatické závlahové systémy, automatické čistenie a odkaľovanie filtrov, vykurovanie, dopĺňanie vody, vypúšťanie /napúšťanie otvorených nádob, kde je veľmi nízky tlak vody...

Guľový ventil s pohonom časový PGV-I40-CT-AC230 DN15–B 

(indikátor polohy, krútiaci moment pohonu 4Nm, bežné pripojenie bez koncových spínačov, pri výpadku el. energie ventil zostáva v polohe v akej bol v čase výpadku el. energie, časovač, striedavé napätie, napájanie 110-230V, 5m kábel, materiál ventilu-mosadz)