Odvápňovacie čerpadlo

Kód: EUROPR2T
Neohodnotené
Značka: Euroacque
€636 €530 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

EUROPROMAX zariadenie na odstraňovanie vápenatých nánosov v kotloch, výmenníkoch tepla, bojleroch, prietokových ohrievačoch, vykurovacích a chladiacich okruhov.

Prevádzkové predpisy: 
Objem nádrže 20l

Maximálny prev. tlak: 2 bar

Maximálny prietok: 5400 l/h

Príkon: 0,45kW
Rozmery: 450 x 460 x 320 mm

 

Postup pri odvápňovaní
UPOZORNENIE: Počas čistiaceho procesu nechajte zátku zásobníka vždy otvorenú.

  1. Pripojte dve flexibilné hadice na vstup a výstup ošetrovaného systému, tak aby vznikol uzatvorený okruh
  2. Naplňte zásobník vodou po značku MIN (minimum).
  3. Zapnite čerpadlo stlačením prepínača (poloha I). Po spustení bude voda pretekať obidvomi prípojkami a po dosiahnutí prevádzkového tlaku bude jeden výstup prevažovať. Zanesenie ošetrovaného systému bude možné sledovať na základe objemu cirkulovanej resp. vracajúcej sa vody.
  4. Pridajte približne pol litra čistiacej tekutiny do vody v zásobníku a skontrolujte cirkuláciu roztoku. Ak je prietok dostatočný, ďalšie doplnenie jedného litra čistiacej tekutiny zlepší čistiaci proces. V opačnom prípade nechajte cirkulovať a pomaly pôsobiť existujúci roztok, pretože by mohlo dôjsť k náhlemu uvoľnenie veľkých častíc usadením a upchatiu čerpadla alebo častí cirkulačné systému.
  5. Počkajte na zlepšenie prietoku dovtedy, kým cirkulačný roztok bude mať na vstupe a výstupe rovnakú farbu a bude bez vzduchových bublín. V tomto stave je systém vyčistený a pre dokonalé vyčistenie prepnite ventil smeru prúdenia do opačnej polohy a nechajte čerpadlo pracovať 5-10 minút.
  6. Po skončení čistiaceho procesu uvoľnite jednu z prípojok, aby čistiaca tekutina vytiekla ošetrovaného systému do zásobníka. Pri vysokej koncentrácii vápenatých usadenín na vykurovacom telese resp. v celom ošetrovanom systéme, môže dôjsť pri styku čistiacej kvapaliny s usadeninami k produkovaniu veľkého množstva peny spôsobujúcej turbulencie v čerpadle. To bráni čerpadlu nasávať čistiaci roztok. To môže viesť k mylnému názoru, že čerpadlo nefunguje správne alebo je poškodené. Aby ste sa vyhli tomuto problému, použite špeciálny proti penový produkt, ktorý sa dodáva v 1 litrových fľašiach postačujúcich na 10 dávok po 10ml. Jedna dávka sa nadávkuje priamo do zásobníka k čerpadlu, ak počas cirkulačného procesu čerpadlo javí známky problémov s nasávaním a množstvo peny dosahuje značku MAX (maximu) v zásobníku.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Čistenie a ochrana vykurovacích systémov
Záruka: 2 roky