Odvápňovacie čerpadlo

Kód: EUROPR2T
Neohodnotené
Značka: Euroacque
€636 €530 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

EUROPROMAX zariadenie na odstraňovanie vápenatých nánosov v kotloch, výmenníkoch tepla, bojleroch, prietokových ohrievačoch, vykurovacích a chladiacich okruhov.

Prevádzkové predpisy: 
Objem nádrže 20l

Maximálny prev. tlak: 2 bar

Maximálny prietok: 5400 l/h

Príkon: 0,45kW
Rozmery: 450 x 460 x 320 mm

 

Postup pri odvápňovaní
UPOZORNENIE: Počas čistiaceho procesu nechajte zátku zásobníka vždy otvorenú.

  1. Pripojte dve flexibilné hadice na vstup a výstup ošetrovaného systému, tak aby vznikol uzatvorený okruh
  2. Naplňte zásobník vodou po značku MIN (minimum).
  3. Zapnite čerpadlo stlačením prepínača (poloha I). Po spustení bude voda pretekať obidvomi prípojkami a po dosiahnutí prevádzkového tlaku bude jeden výstup prevažovať. Zanesenie ošetrovaného systému bude možné sledovať na základe objemu cirkulovanej resp. vracajúcej sa vody.
  4. Pridajte približne pol litra čistiacej tekutiny do vody v zásobníku a skontrolujte cirkuláciu roztoku. Ak je prietok dostatočný, ďalšie doplnenie jedného litra čistiacej tekutiny zlepší čistiaci proces. V opačnom prípade nechajte cirkulovať a pomaly pôsobiť existujúci roztok, pretože by mohlo dôjsť k náhlemu uvoľnenie veľkých častíc usadením a upchatiu čerpadla alebo častí cirkulačné systému.
  5. Počkajte na zlepšenie prietoku dovtedy, kým cirkulačný roztok bude mať na vstupe a výstupe rovnakú farbu a bude bez vzduchových bublín. V tomto stave je systém vyčistený a pre dokonalé vyčistenie prepnite ventil smeru prúdenia do opačnej polohy a nechajte čerpadlo pracovať 5-10 minút.
  6. Po skončení čistiaceho procesu uvoľnite jednu z prípojok, aby čistiaca tekutina vytiekla ošetrovaného systému do zásobníka. Pri vysokej koncentrácii vápenatých usadenín na vykurovacom telese resp. v celom ošetrovanom systéme, môže dôjsť pri styku čistiacej kvapaliny s usadeninami k produkovaniu veľkého množstva peny spôsobujúcej turbulencie v čerpadle. To bráni čerpadlu nasávať čistiaci roztok. To môže viesť k mylnému názoru, že čerpadlo nefunguje správne alebo je poškodené. Aby ste sa vyhli tomuto problému, použite špeciálny proti penový produkt, ktorý sa dodáva v 1 litrových fľašiach postačujúcich na 10 dávok po 10ml. Jedna dávka sa nadávkuje priamo do zásobníka k čerpadlu, ak počas cirkulačného procesu čerpadlo javí známky problémov s nasávaním a množstvo peny dosahuje značku MAX (maximu) v zásobníku.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Čistenie a ochrana vykurovacích systémov
Záruka: 2 roky

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie