Filter na dusičnany 3,5L

Kód: DUS35
Neohodnotené
€217 €180,83 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Odstránenie dusičnanov sa vykonáva prietokom vody cez filter so špeciálnou náplňou, ktorá zachytáva dusičnany a vymieňa ich za chloridy.

Dusičnany sú v malých množstvách prirodzenou súčasťou vôd. V SR je medzná hodnota dusičnanov (NO3) v pitnej vode 50mg/liter. Pre dojčatá a malé deti by však konzumácia pitnej vody s obsahom dusičnanov nad 10mg/liter mohla spôsobovať vážne zdravotné problémy.

Odstránenie dusičnanov sa vykonáva prietokom vody cez filter so špeciálnou náplňou, ktorá zachytáva dusičnany a vymieňa ich za chloridy. Preplach a regenerácia filtra sa vykonáva kuchynskou soľou. Pre bežné použitie spravidla postačuje upravovať iba časť vody určenej pre konzumáciu (filter je možné inštalovať pod kuchynskú pracovnú dosku, na samostatnú stúpačku pitnej vody a pod.). V prípade potreby, je možné zariadenie namontovať aj centrálne, kedy sa upraví celkový objem vody.

Maximálny prietok l/h : 120

 

Kapacita náplne : 860 litrov (výrazne závisí od množstva  dusičnanov vo vode)

 

Maximálny tlak : 8 bar

 

Maximálna teplota : 40°C

Rozmery V/Š (mm) : 470x120

 

Objem náplne : 3.5 litra Anionickej živice

Spotreba soli na regeneráciu náplne : 0.7 Kg

 

Pripojenie hlavice : 3/4" a 1"

Filter pozostáva z dvoch častí ( prietoková hlava + stúpacia trubka, tlaková nádoba s filtračnou náplňou) ktoré zabezpečujú jeho jednoduché a bezpečné otváranie a zatváranie. Konštrukcia filtra využíva náplň maximálnou mierou. Surová voda musí byť bez mechanických nečistôt.

Pri prevádzke filtra na odstraňovanie dusičnanov odporúčame, pre zvýšenie jeho životnosti, zaradiť na vstup vhodný typ filtra na mechanické nečistoty s filtračnou schopnosťou minimálne 50 mikrónov. Pre presnejší odhad času regenerácie je vhodné vybaviť vstup, respektíve výstup filtra prietokomerom. Po dohode môžeme dodať filter na dusičnany vybavený už spomínaným filtrom na mechanické nečistoty ako aj samostatným prietokomerom.

Dodatočné parametre

Kategória: Filtre na dusičnany
Záruka: 2 roky