Filter na tvrdosť vody 4.5L

Kód: KATEX45
Neohodnotené
€193 €160,83 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Vodu, ktorá obsahuje väčšie množstvo rozpustených solí vápnika a horčíka, nazývame tvrdá voda.

Tvrdosť vody sa v praxi hodnotí stupnicami tvrdosti vody – mäkká, stredne tvrdá, tvrdá, príp. veľmi tvrdá – v ktorých je zahrnutá celková tvrdosť vody. Poznanie stupňa tvrdosti je pre nás dôležité, napr. pri dávkovaní pracích prostriedkov. Na obaloch pracích prostriedkov sa vyjadruje tvrdosť vody obsahom iónov v litri vody alebo slovne.

Odstránenie tvrdosti vody sa vykonáva prietokom vody cez filter, ktorý je naplnený účinnou látkou, ktorá je schopná naviazať vápnik a horčík z vody. Po nasýtení sa aktívna náplň regeneruje v roztoku chloridu sodného (NaCl).

Maximálny prietok l/h : 540

Kapacita náplne : 1800 litrov (výrazne závisí od množstva vápnika a horčíka vo vode)

Maximálny tlak : 8 bar

Maximálna teplota : 40°C

Rozmery V/Š (mm) : 565x120 

Objem náplne : 4.5 litra Kationickej živice

Spotreba soli na regeneráciu náplne : 0.9 Kg 

Pripojenie hlavice : 3/4" a 1"


Filter pozostáva z dvoch častí ( prietoková hlava + stupacia trubka, tlaková nádoba s filtračnou náplňou), ktoré zabezpečujú jeho jednoduché a bezpečné otváranie a zatváranie. Konštrukcia filtra využíva náplň maximálnou mierou. Surová voda musí byť bez mechanických nečistôt.

Pri prevádzke filtra na zníženie tvrdosti vody odporúčame pre zvýšenie jeho životnosti, zaradiť na vstup vhodný typ filtra na mechanické nečistoty s filtračnou schopnosťou minimálne 50 mikrónov. Pre presnejší odhad času regenerácie je vhodné vybaviť vstup, respektíve výstup filtra prietokomerom. Po dohode môžeme dodať filter na zníženie tvrdosti vody spolu s filtrom na mechanické nečistoty ako aj samostatným prietokomerom.

Dodatočné parametre

Kategória: Filtre na tvrdosť vody
Záruka: 2 roky