Filter na železo a mangán 3.5 L

Kód: FE35
Neohodnotené
€109,86 €91,55 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Železo a mangán sú častým problémom vo vodách čerpaných z vlastnej studne. Znečisťuje hnedočervenou farbou umývadlá, kúpeľňu, zariadenia, spotrebiče a dáva nepríjemnú chuť jedlám a nápojom.

Odstránenie železa a mangánu sa vykonáva prietokom vody cez filter so špeciálnou náplňou, ktorá zabezpečuje oxidáciu železa a mangánu z vody. Regenerácia oxidačného piesku sa vykonáva bez regeneračného činidla, bez značných prevádzkových nákladov.


Maximálny prietok l/h : 180

Kapacita náplne : 7 500 litrov (výrazne závisí od množstva železa a mangánu vo vode)

Maximálny tlak : 8 bar

Maximálna teplota : 40°C

Rozmery V/Š (mm) : 470x120

Objem náplne : 1.5 litra Pyrolox živice a 1 litra štrku


Pripojenie hlavice : 3/4" a 1"

Filter pozostáva z dvoch častí ( prietoková hlava + stupacia trubka, tlaková nádoba s oxidačnou náplňou) ktorý zabezpečuje jeho jednoduché a bezpečné otváranie a zatváranie. Konštrukcia filtra využíva náplň maximálnou mierou. Surová voda musí byť bez mechanických nečistôt. 

Pri prevádzke filtra na odstraňovanie železa a mangánu odporúčame, pre zvýšenie jeho životnosti, zaradiť na vstup filter na mechanické nečistoty s filtračnou schopnosťou minimálne 50 mikrónov a na výstup filter na mechanické nečistoty s filtračnou vložkou 5mcr na dočistenie. Pre presnejší odhad času regenerácie je vhodné vybaviť vstup, respektíve výstup filtra prietokomerom. Po dohode môžeme dodať filter na železo a mangán vybavený už spomínaným filtrom na mechanické nečistoty ako aj samostatným prietokomerom.

Dodatočné parametre

Kategória: Filtre na železo a mangán
Záruka: 2 roky

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie