Filter na železo a mangán 4.5 L

Kód: FE45
Neohodnotené
€186,20 €155,17 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Železo a mangán sú častým problémom vo vodách čerpaných z vlastnej studne. Znečisťuje hnedočervenou farbou umývadlá, kúpeľňu, zariadenia, spotrebiče a dáva nepríjemnú chuť jedlám a nápojom.

Odstránenie železa a mangánu sa vykonáva prietokom vody cez filter so špeciálnou náplňou, ktorá zabezpečuje oxidáciu železa a mangánu z vody. Regenerácia oxidačného piesku sa vykonáva bez regeneračného činidla, bez značných prevádzkových nákladov.

Maximálny prietok l/h : 180

Kapacita náplne : 10 000 litrov (výrazne závisí od množstva železa a mangánu vo vode)

Maximálny tlak : 8 bar

Maximálna teplota : 40°C

Rozmery V/Š (mm) : 565x120 

Objem náplne : 2 litra Pyrolox živice a 1 litra štrku

Pripojenie hlavice : 3/4" a 1"

Filter pozostáva z dvoch častí ( prietoková hlava + stupacia trubka, tlaková nádoba s oxidačnou náplňou) ktorý zabezpečuje jeho jednoduché a bezpečné otváranie a zatváranie. Konštrukcia filtra využíva náplň maximálnou mierou. Surová voda musí byť bez mechanických nečistôt.

Pri prevádzke filtra na odstraňovanie železa a mangánu odporúčame, pre zvýšenie jeho životnosti, zaradiť na vstup filter na mechanické nečistoty s filtračnou schopnosťou minimálne 50 mikrónov a na výstup filter na mechanické nečistoty s filtračnou vložkou 5mcr na dočistenie. Pre presnejší odhad času regenerácie je vhodné vybaviť vstup, respektíve výstup filtra prietokomerom. Po dohode môžeme dodať filter na železo a mangán vybavený už spomínaným filtrom na mechanické nečistoty ako aj samostatným prietokomerom.

Dodatočné parametre

Kategória: Filtre na železo a mangán
Záruka: 2 roky